Fotbalul european și comedia românească au poziționat Pro TV pe primul loc în preferințele telespectatorilor

Seara plină de fotbal de calitate și comedie 100% autentic românească a făcut deliciul a milioane de telespectatori din întreaga țară!

În meciul transmis LIVE de Pro TV, Steaua și Villarreal au remizat în cea de-a doua etapă din grupa L din Europa League, scor 1-1.

Villarreal a deschis scorul în minutul 9 prin Borre, care a trimis printre picioarele lui Niță. Echipa antrenată de Reghecampf a egalat în minutul 20 prin Muniru, care a profitat de o eroare a portarului spaniolilor. Meciul Stelei din grupele Europa League a fost lider de audiență pe toate categoriile de public, fiind urmărit de peste 2.2 milioane de telespectatori la nivel național, pe întreg intervalul de difuzare, între 20:01 – 21:51. Cel mai urmărit minut al meciului, cel de la 21:50, a reunit aproape 3 milioane de microbiști în fața televizoarelor. La nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, meciul a fost lider de audiență, cu 14.3 puncte de rating și 35.9% share, în timp ce postul de pe locul doi a înregistrat 5.9 puncte de rating și 14.7% share.

Intenția lui Celentano de a se apuca de scris, dar și dorința lui Dorel de a face carieră de antrenor de fotbal au fost urmărite cu interes de aproape 1.2 milioane de telespectatori la nivel național, pe întreg intervalul de difuzare, între 21:59 – 23:00. Aventurile fierbințenilor au fost lider de audiență la nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, înregistrând 9.9 puncte de rating și 26.3% share, în timp ce postul de pe locul doi a obținut 5.5 puncte de rating și 14.7% share.