Retur onorabil pentru echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf

Steaua își află vineri adversarele din UEFA Europa League!

Steaua a jucat aseară returul cu echipa antrenată de Guardiola. Meciul, transmis LIVE de Pro TV, s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea echipei gazdă.

Meciul Manchester City – Steaua a fost lider de audiență pe toate segmentele de public, fiind urmărit de aproape 2 milioane de telespectatori, la nivel național, pe întreg intervalul de difuzare. În minutul de maximă audiență, de la 21:58, peste 2.3 milioane de telespectatori urmăreau meciul din UEFA Champions League.

Pe segmentul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, Pro TV a fost lider de audiență cu 12.1 puncte de rating și o cotă de piață de 36.9%, următorul post clasat înregistrând 3.8 puncte de rating și 11.7% cotă de piață.

Meciul a debutat cu o premieră pentru Manchester City. 6 jucători au prins pentru prima oară de la venirea lui Pep Guardiola, primul 11: Hart, Maffeo, Fernando, Toure, Delph și Iheanacho. Meciul, destul de echilibrat, s-a terminat cu scorul de 1-0, golul fiind înscris în minutul 54. Navas a centrat impecabil în fața porții, iar Delph a înscris cu o lovitură de cap.

Steaua va juca în grupele UEFA Europa League!

Tragerea la sorți pentru grupele UEFA Europa League va avea loc vineri, de la ora 14:00, în direct la Sport.ro și pe www.sport.ro. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf se află în urna a doua valorică și poate da în grupe de rivala din oraș a lui Guardiola: Manchester United!