free download 78 travel guides written by experts

Programul transmisiunilor de la Jocurile Olimpice de Iarna Vancouver 2010, sambata – luni,

20 -22 februarie 2010

Sâmbătă

7.00, TVR 1, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Finlanda – Germania (direct)
9.35, TVR HD – Schi fond. Pursuit 15 km feminin
10.40, TVR HD – Skeleton feminin
12.30, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Belarus – Suedia
14.00, TVR 2 – Sanie: Skeleton masculin şi feminin
15.00, TVR HD – Schi alpin: Super-G masculin
15.30, TVR 2 – Hochei pe gheaţă masculin: Cehia – Letonia (reluare)
17.05, TVR 1 – Patinaj artistic: Dans, programul impus (reluare)
17.20, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Cehia – Letonia
20.00, TVR 2, TVR HD – Schi acrobatic (Freestyle): Sărituri (Aerials), calificări feminine (direct)
21.10, TVR 1 – Schi alpin: Super-G feminin (direct)
21.45, TVR 1, TVR HD – Sărituri cu schiurile: Trambulina mare, individual. Finala (direct)
22.00, TVR 2 – Hochei pe gheaţă masculin: Norvegia – Elveţia (direct)
23.30, TVR 1 – Schi fond: Pursuit (15 km clasic + 15 km liber) masculin (direct)
0.30, TVR 2 – Schi alpin: Super-G feminin (înregistrare)
2.00, TVR HD – Curlind femini: Suedia – Rusia
2.25, TVR 2 – Patinaj viteză: 1.500 m masculin (direct)
2.30, TVR 1, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Letonia – Slovacia (direct)
4.15, TVR 2 – Bob masculin: Bob 2. Manşele 1 şi 2 (direct)
5.00, TVR HD – Patinaj viteză pe pistă scurtă (Short Track): 1.500 m feminin
5.50, TVR 2 – Patinaj viteză pe pistă scurtă (Short Track): Finala 1.000 m masculin, Finala 1.500 m feminin (direct)
6.40, TVR HD – Curling masculin: Suedia – Franţa

Duminică

7.00, TVR 1, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Germania – Belarus (direct)
9.35, TVR HD – Sărituri cu schiurile. Finala la trambulină mare (reluare)
11.10, TVR HD – Bob masculin: Bob 2
11.50, TVR HD – Schi acrobatic: Sărituri (Aerials), calificări feminine (reluare)
13.35, TVR HD – Patinaj viteză pe pistă scurtă (Short Track): 1.500 m feminin
14.00, TVR 2 – Patinaj viteză pe pistă scurtă (Short Track): Finala 1.000 m masculin, Finala 1.500 m feminin (reluare)
14.40, TVR HD – Schi alpin: Super-G feminin
14.40, TVR 2 – Patinaj viteză: 1.500 m masculin (reluare)
15.30, TVR 2 – Hochei pe gheaţă masculin: Germania – Belarus
16.45, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Norvegia – Elveţia
17.00, TVR 2 – Bob masculin: Bob 2. Manşele 1 şi 2 (reluare)
17.05, TVR 1 – Schi fond: 15 km x 2 Pursuit masculin (reluare)
18.05, TVR 1 – Hochei pe gheaţă masculin: Letonia – Slovacia (reluare)
19.15, TVR 2, TVR HD – Schi acrobatic (Freestyle): Ski Cross, calificări masculine (direct)
20.15, TVR HD – Curling feminin: Germania – Danemarca
20.55, TVR 2, TVR HD – Biatlon masculin: 15 km cu start în bloc (direct)
21.10, TVR 1 – Schi alpin: Supercombinata masculină, proba de coborâre (înregistrare)
21.45, TVR HD – Curling feminin: Germania – Danemarca
22.00, TVR 2, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Rusia – Cehia (direct)
22.15, TVR 1 – Schi acrobatic (Freestyle): Ski Cross, Finala masculină (direct)
23.45, TVR 1 – Schi alpin: Supercombinata masculină, proba de slalom (înregistrare)
0.30, TVR 2, TVR HD – Bob masculin: Bob 2. Manşele 3 şi 4 (direct)
1.50, TVR HD – 21.45, TVR HD – Curling feminin: Germania – Danemarca
2.00, TVR 2 – Biatlon feminin: 12,5 km cu start în bloc (înregistrare)
2.20, TVR 1, TVR HD – Patinaj artistic: Dans, programul original (direct)
2.35, TVR 2 – Hochei pe gheaţă masculin: Canada – SUA (direct)
5.10, TVR 2 – Patinaj viteză: 1.500 m feminin (înregistrare)
5.50, TVR HD – Curling feminin: SUA – Suedia

Luni

7.00, TVR 1, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Suedia – Finlanda (direct)
9.35, TVR HD – Patinaj artistic: Dans, programul original (reluare)
11.10, TVR HD – Bob masculin: Bob 2 (reluare)
12.25, TVR HD – Hochei pe gheaţă masculin: Canada – SUA
14.00, TVR 2 – Schi acrobatic (Freestyle): Ski Cross, Finala masculină (reluare)
14.55, TVR HD – Schi acrobatic (Freestyle): Ski Cross, Finala masculină
15.30, TVR 2 – Biatlon feminin: 12,5 km cu start în bloc (reluare)
16.00, TVR 2 – Bob masculin: Bob 2. Manşele 3 şi 4 (reluare)
16.30, TVR HD – Patinaj artistic: Dans, programul original (reluare)
17.00, TVR 2 – Hochei pe gheaţă masculin: Canada – SUA (reluare)
17.05, TVR 1 – Patinaj artistic: Dans, programul original (reluare)
20.00, TVR 2, TVR HD – Sărituri cu schiurile: Trambulina mare, echipe (direct)
22.00, TVR 2, TVR HD – Hochei pe gheaţă feminin: Semifinala 1 (direct)
23.00, TVR 1 – Schi fond: Sprint pe echipe masculin şi feminin (direct)
0.30, TVR 2 – Schi fond: Sprint pe echipe masculin şi feminin (înregistrare)
0.35, TVR HD – Curling feminin: Marea Britanie – Danemarca
2.50, TVR 1, TVR HD – Patinaj artistic: Dans, programul liber (direct)
3.00, TVR 2 – Hochei pe gheaţă feminin: Semifinala a 2-a (direct)
5.35, TVR 2 – Schi acrobatic: Aerials masculin, calificări (înregistrare)

Jocurile Olimpice de Iarnă put fi urmărite, în premieră, integral şi în direct pe www.tvr.ro/jo2010, site creat special pentru acest eveniment

În funcţie de condiţiile meteo de la Vancouver, programul poate suferi ajustări. Programul actualizat îl puteţi găsi pe site-ul TVR, la adresa www.tvr.ro

Bucuresti, 19.02.2010

{mosloadposition user9}

{mosloadposition user10}

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *