Kaka vs Frank Lampard in MLS live pe Eurosport

Meciul etapei din MLS este New York City FC vs Orlando City SC, un duel intre Frank Lampard si Kaka.

Partida poate fi urmarita sambata dimineata, la ora 01:00 AM, pe Eurosport 2. Sezonul trecut, duelul dintre cele doua s-a terminat 1-1, cu un gol inscris de Kaka in ultimul minut al meciului.

Kaka: “A fost un meci de referinta in cariera mea. Am castigat multe trofee, dar acest meci a fost ceva special, deoarece a fost prima partida a echipei mele in MLS. Cele trei cluburi pentru care am evoluat inainte sunt cluburi de traditie. AC Milan, Real Madrid si Sao Paulo au o istorie bogata. Orlando abia s-a nascut iar eu am luat parte la acest moment inca de la inceput. Mi-am dorit mult sa marchez primul gol al lui Orlando in istoria MLS. In ultimul minut al reprizei a doua, in ultimele secunde ale meciului, se parea ca vom pierde cu 1-0, dar am primit o lovitura libera pentru fault. Am sutat si mingea a fost deviata de “zid”. Cand am vazut ca intra in poarta, am trait cu totii acea bucurie uriasa. Imaginea celor 63.000 de oameni din stadion celebrand golul m-a convins ca este un gol special si o zi deosebita in viata mea.”

In plus, tot in acest weekend, nu ratati cele mai interesante partidele din Premier League si Bundesliga: