Meciul din sferturile Europa League dintre Borussia Dortmund – Liverpool a fost lider de audiență

Meciul din sferturile Europa League dintre Borussia Dortmund și Liverpool a fost lider de audiență la nivel comercial, public cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, obținând 7 puncte de rating și 20.2% share, în timp ce postul de pe locul doi a înregistrat 5.8 puncte de rating și 16.7% share.

Manșa tur a sferturilor de finală Europa League dintre Borussia Dortmund și Liverpool s-a încheiat la egalitate. În minutul 36, Origi a deschis scorul pentru Liverpool în urma unui șut din 12 metri. În minutul 47, Hummels a egalat cu o lovitură de cap, stabilind și scorul final al meciului tur.

Săptămâna viitoare PRO TV a pregătit încă 2 meciuri de excepție! Marți, de la 21:45, Real Madrid și Wolfsburg se luptă în UEFA Champions League, iar joi, de la 22:00, manșa retur dintre Liverpool și Borussia Dortmund.